Naukowe zmagania lekarzy z Kliniki Okulistycznej WIML

 

Okres jesienny w Klinice Okulistycznej WIML wiązał się  licznymi aktywnościami naukowymi i szkoleniowymi naszych pracowników. 

Dr n. med. Radosław Różycki, kierownik Kliniki Okulistycznej WIML oraz dr Dominika Białas, wystąpili na XI Międzynarodowej Konferencji "Okulistyka - kontrowersje", która odbyła się we Wrocławiu w dn. 14-16.10.2021 r. Nasi lekarze wygłosili wykłady pn.: "Czy mullerektomia jest najlepszą metodą operacyjną w umiarkowanym opadnięciu powieki górnej?". Prezentacja została przedstawiona w bardzo ciekawej formie, tzw. „za” i „przeciw”, która polegała na tym, że jeden z prelegentów omawiał pozytywne, a drugi negatywne aspekty tego typu operacji.

W ramach tej samej konferencji dr. n. med. Radosław Różycki poprowadził kurs nt. "Jak prawidłowo rozpoznać i wybrać właściwą metodę operacyjną w opadnięciu powieki górnej".

Ponadto, lekarze Kliniki Okulistycznej WIML, wzięli udział w II Międzynarodowej Konferencji pn. „Nowe trendy w okulistyce praktycznej”, która odbyła się w Szczecinie oraz jednym z największych kongresów okulistyczno-zabiegowych w Europie ESCRS (European Society of Cataract & Refractive Surgeons), który w tym roku odbył się w Amsterdamie. 

Natomiast w St. Gallen w Szwajcarii odbyło się szkolenie na temat nowoczesnych metod chirurgii jaskry i zaćmy, w którym uczestniczyli dr n. med. Jaromir Wasyluk i dr n. med. Joanna Dereń. Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

JW WIML
fot. JW, WIML

     

Go to top